intercom
04 بهمن 1401 - 21:13

۱۵۸ هزار نفر از جمعیت شهری کردستان تحت پوشش کمیته امداد هستند

سنندج- معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان از تحت پوشش قرار دادن ۱۵۸ هزار نفر از جمعیت شهری استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی بیننده عصر سه شنبه در جلسه کارگروه اجتماعی استان کردستان اظهار کرد: در حال حاضر از یک میلیون و ۲۲۷ هزار نفر جمعیت شهری ۹ درصد یعنی ۱۵۸ هزار نفر تحت پوشش خدمات کمیته امداد استان هستند.

وی افزود: طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار زیر ۵۰ سال استان غیر تحت پوشش در استان از مرداد ماه با اعلام ابلاغیه آغاز شده است.

بیننده خاطرنشان کرد: زنانی که مشمول طرح توانمندسازی شدند، شامل زنانی است که به دلیل فوت سرپرست، متارکه، متواری شدن، از کارافتادگی و بیماری سخت درمان سرپرست خانواره مسئولیت تأمین خانواده را بر عهده دارد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان اظهار کرد: برای اجرای این طرح مراکز فعال از بین ۱۰۰ مرکز نیکوکاری تعیین و کلاس‌های آموزشی تسهیلگران برای اجرایی شدن آن آغاز شده است.

بیننده افزود: در شناسایی اولیه ۸۵۰ زن سرپرست خانوار مشمول این طرح شد که سهم ابلاغی کردستان ۵۰۰ خانواده بود ولی با این وجود ۵۸۷ خانواده گزینش نهایی شدند تا ۸۷ خانوار ذخیره و در صورت افزایش اعتبار از این طرح برخوردار شوند.

وی خاطرنشان کرد: میزان وامی که برای هر خانوار در نظر گرفته شده ۳۰۰ میلیون ریال و اعتبار کلی استان ۵۰ میلیارد ریال است که ۱۵۰ مورد از این تسهیلات در بهمن ماه جاری به متقاضیان پرداخت می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 996124